הזמנת בשר OnLine | בשר בקר | בשר טלה

  • 054-4520470

משלוח בשרים טריים עד הבית

משלוח בשרים טריים עד הבית

מסתבר שהקצביות הטובות בישראל נמצאות דווקא בפריפריה במקומות כמו גן שמואל, משמר השרון או שפיים. למה זה קרה? כי הקצביות הטובות בישראל מתבססות על גידול מקומי איכותי. לעיתים הם אפילו מוקמות ביוזמת המגדלים עצמם. באופן טבעי הם יהיו בקרבת העורף החקלאי שמספק להן את התוצרת הטרייה.

מה שמוליד את הפרדוקס הבא, מאחר שמרבית האנינים הקרניבורים מתגוררים בערי המרכז, קפיצה מתל אביב לקצב בגן שמואל בשביל נתח אנטרקוט מובחר, אינה תמיד עניין מעשי (למרות שלא חסרים משוגעים לבשר שיעשו גם את זה על בסיס קבוע).

קונספט מהפכני שיזמו מספר קצביות איכותיות נותן מענה יפה לעניין הזה.

נשמח לעמוד לשירותכם!
מלאו פרטיכם בטופס הבא:

משלוח אנטרקוט לכל הארץ
אם מוחמד לא יבוא להר, ההר יבוא אל מוחמד, גורס הפתגם הידוע. העיקרון הזה עובד בבסיסו של הקונספט – משלוח בשרים טריים עד הבית. חשקה נפשכם באנטרקוט איכותי או במשלוח בשר אווזים? עכשיו יש מי שיספק לכם את זה לפי דרישה.

הקונספט של משלוחים אינו חדש, אבל כשזה מגיע למשלוח בשרים טריים עד הבית, העניין אינו כל כך פשוט. קניית בשר היא חוויה חושית וחושנית, כדי לעשות את זה בשלט רחוק צריך להכיר את הניואנסים שמפעילים את בלוטות הטעם של הלקוח וצריך יכולת לוגיסטית של הובלה בצינון של הזמנות קטנות יחסית. מרווח הטעות לא קיים. מספיק שפעם אחת תתבלבלו ובמקום משלוח בשר אווז תספקו משלוח של בשר ברווז ואיבדתם לקוח. למרות זאת, על פי דיווחים של לקוחות מרוצים מהשטח הקונספט הזה עובד יפה.

בשר מקומי שמגיע רחוק
אבל למה בכלל צריך את כל הטררם הזה? למה שלקוח ממרכז תל אביב יעשה משלוח של בשרים טריים עד הבית אם הוא יכול לרדת למטה לקצביה השכונתית עם המיתוג היוקרתי. האם זה שווה את המאמץ? חובבי הבשר האיכותי טוענים שכן. נגענו בסיבה בראשית הכתבה. רוב הבשר שנמכר בישראל הוא בשר מיובא, דווקא הבשר האיכותי יותר הוא בשר מגידול מקומי. מספר המגדלים המקומיים קטן ומרבית התוצרת נמכרת ישירות לענף מסעדות היוקרה. בעצם, הקצביות היחידיות שבהן תוכלו למצוא בוודאות תוצרת מקומית איכותית הן אותן קצביות ספורות שמחזיקים המגדלים בעצמם.

הדוגמה הבולטת לקצביה מסוג כזה היא קצביית דובל'ה בקיבוץ גן שמואל. דובל'ה וייס, מי שפתח את הקצביה הוא חקלאי מכפר יהושע שנחשב לאחד המומחים הגדולים בישראל לגידול בקר לבשר.

במשך שנים נחשב העדר של דובל'ה בעמק יזרעאל לזה שמניב את הבשר המשובח בישראל.

מהמגדל עד הבית
כמו מגדלים רבים אחרים, במשך תקופה ארוכה שיווק דובל'ה את התוצרת שלו בעיקר לסיטונאים של מסעדות יוקרה. את הקצביה בגן שמואל הוא פתח בלי ציפיות רבות. ההצלחה הפתיעה גם אותו. הצעד הבא היה הסניף בשפיים בו פועלת גם מעשנה מקצועית שתחת ידיה יוצאים נתחים מעושנים נפלאים. וכאמור, החידוש האחרון – משלוח בשרים טריים עד הבית.